HERDEK FILEK                      pro pořadatele:

                                                                        
 Strakonická skupina Herdek Filek vznikla na konci roku 2011,  kdy se povedlo dát dohromady základ hudebníků, naladěných na stejnou notu a se stejnou chutí hrát něco, co nikdo z nich do té doby nehrál, s odvahou neuzavírat se do klasických stylových škatulek a se snahou nebrat se až tak vážně.

 Zpěv – Jan „Sonja“ Skřivan
 Kytara, zpěv – František Christelbauer
 Kytara, zpěv – Jaroslav Rejžek ml.
 Bicí – Michael Řanda
 Basová kytara – Jaroslav Rejžek

 

 

BIO:

Herdek Filek

HC, metal, punk, funk band, Strakonice

Na začátku roku 2012 se sestava zkompletovala a v květnu byl první koncert. Ke koncertování se přidala příprava na první CD, které bylo pokřtěno téměř přesně po roce od prvního koncertu v květnu 2013 a obsahuje 11 skladeb s vlastní hudbou i texty. Poté se částečně obměnila sestava kapely, která od té doby zůstala nezměněná.
Tvorba skupiny se inspiruje kapelami, jako jsou například Infectious Grooves, Suicidal Tendencies, Living Colour, starou tvorbou RHCP, Parliament Funkadelic, a Sly and the Family Stone, snaží se střídat harcorové a metalové momenty se zemitými funkovými groovy a ani parodie na „umělé lidovky“ jí není cizí.
Skupina Herdek Filek odehrála do poloviny roku 2015 více než 70 koncertů, natočila první regulérní klip a připravuje natáčení dalšího klipu, tvoří nové písničky a hlavně cvičí a hraje. Na začátku letošního roku vydala kapela čtyř písničkové EP.
Velkým úspěchem kapely byla účast ve finále hudební soutěže Skutečná liga 2014, díky které se HxFx účastní na festivalech v rámci Skutečná Liga Stage (Jamrock, Basinfirefest, Benátská noc a Rockování). Dalším velkým úspěchem byl postup do finále hudební soutěže Múza Plzeň 2015. Kapela také hraje na festivalech Votvírák, Blatenský fest, Lišov fest atd.
Aktivity HxFx lze jednoduše vyjádřit citací z jednoho jejich rozhovoru: „Některé věci, které hrajeme nejsou pro nás nejjednodušší a to, že se sami nebereme až tak vážně neznamená, že to budeme hrát blbě :). A živé hraní, to je to, proč to děláme, to nás motivuje nejvíc a když si je člověk ve svých partech jistý, může do hraní na pódiu dát víc energie, emocí. Když sám nehoříš, nemůžeš zapálit jiné.“
 

Booking – Petr Chalupný manager@bagsmusic.cz, tel.: 727 972 790
Kapela – Jaroslav Rejžek info@herdek-filek.cz, tel.: 777103 529

http://bandzone.cz/herdekfilek
https://www.facebook.com/herdekfilekband
http://www.musicmap.cz/herdek-filek